Odprysk na szybie samochodu — co warto wiedzieć

Jazda jest przywilejem, który przychodzi z wielką odpowiedzialnością. Jednym z najważniejszych obowiązków kierowcy jest utrzymanie dobrej widoczności na drodze. Oznacza to utrzymanie przedniej szyby czystej i wolnej od wszelkich zanieczyszczeń lub zarysowań. Niestety, niefortunne wydarzenia i wypadki się zdarzają i czasami szyby ulegają uszkodzeniu. Podczas gdy małe pęknięcie lub odprysk może nie wydawać się dużym problemem, może szybko przekształcić się w poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Jeśli nie zostaną naprawione, pęknięcia mogą rozprzestrzeniać się na całej przedniej szybie, zasłaniając kierowcy widok. W niektórych przypadkach może to prowadzić do wypadków drogowych. Ważne jest, aby pamiętać, że przepisy ruchu drogowego wymagają od kierowców, aby mieć dobrą widoczność na drodze przez cały czas. Na odprysk na szybie ubezpieczenie jest dość ważne, gdyż odpryski zdarzają się relatywnie często. Jeśli Twoja przednia szyba jest uszkodzona, ważne jest, aby ją jak najszybciej naprawić. Czy z samochodu z uszkodzoną szybą można jeździć i jak naprawić odprysk na szybie samochodowej? Poniżej dowiesz się więcej.

Odprysk na szybie a policja

Co przepisy ruchu drogowego mówią o odpryskach i jak zareaguje na nie policja? Uszkodzenia przedniej szyby powinny być generalnie naprawione, ale są pewne przypadki, w których jest dozwolone jeździć z odpryskiem lub pęknięciem w szybie. Na przykład, gdy uszkodzenie nie jest w bezpośrednim polu widzenia kierowcy lub gdy jest to małe wyżłobienie. Jednak jazda z pęknięciem rozchodzącym się (tzw. pająk) na przedniej szybie nigdy nie jest dozwolona. Kiedy szyba ma wgniecenie, które powoduje załamanie światła utrudniające widzenie wtedy również możemy dostać za jazdę takim pojazdem mandat. 

 

Jakie ubezpieczenie pokryje naprawę odprysku?

Istnieją dwa główne rodzaje ubezpieczeń samochodowych: OC i kompleksowe (AC). Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli samochodów, ale nie oferuje żadnej ochrony dla kierowcy ani samego samochodu. Jeśli chcesz uzyskać ochronę przed uszkodzeniem samochodu, powinieneś zwrócić uwagę na ubezpieczenie kompleksowe. Kompleksowe ubezpieczenie oferuje pomoc w przypadku uszkodzenia samochodu w wyniku wypadku, kradzieży lub odprysku na przedniej szybie. Ponadto, ubezpieczenie przedniej szyby można wykupić jako rozszerzenie polisy kompleksowej i polisy OC. Ten rodzaj ubezpieczenia pomoże pokryć koszty naprawy lub wymiany w przypadku uszkodzenia przedniej szyby. 

 
Powrót
Copyright © 2023 EURO-TOP PROFESJONALNY SERWIS SZYB SAMOCHODOWYCH. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Created by: Weben.pl